Ing. Ivana Minářová

Stavba

Souhlas souseda se stavbou

2.1.2024

Chystáte se stavět, ať novostavbu nebo změnu dokončené stavby, laicky nazývanou rekonstrukcí? Kromě potřebné dokumentace budete potřebovat stavbu povolit na stavebním úřadě. Pro některé vybrané stavby, kam patří například rodinné domy nebo oplocení, vám může stačit zjednodušená forma povolení. Příklad:…

číst dál

Úřady

Provozovna v pronajatém prostoru a rekolaudace

14.6.2023

Podnikáte a uvažujete o zřízení provozovny? Kromě potřebných povolení pro podnikání (živnostenské oprávnění, povolení speciálních řadů jako je například v případě lékáren SÚKL, atd.) budete potřebovat prostory zkolaudovat na daný provoz, tj. je nutná rekolaudace. Předem si zjistěte, jaké požadavky…

číst dál

Úřady

Jak dlouho dnes trvá povolení stavby

5.6.2019

1. ledna 2018 začala platit novela stavebního zákona. Jednou z očekávaných novinek bylo urychlení povolování staveb. Jaká je po roce a půl realita?

číst dál

Úřady

Vyjádření správců sítí, aneb v zemi vedou kabely nebo potrubí

15.7.2017

Chcete stavět nebo rekonstruovat stavbu. Projekt máte, jdete jej zanést na stavební úřad. Úředník ale sám o stavbě nerozhoduje. K samotnému projektu potřebuje další doklady – stanoviska dotčených orgánů a vyjádření správců sítí.

číst dál

Projekt

Stížnost na projektanta aneb kdo udělal chybu?

28.6.2017

Objednali jste si u projektanta projekt stavby a nejste spokojení? Jsou v projektu chyby? Máte právo podat stížnost. Předem se však zamyslete, jestli máte dostatek „důkazů“, že projektant odvedl špatnou práci.

číst dál

Úřady

Potřebuji projekt? Aneb jdeme poprvé na stavební úřad

22.3.2017

Na stavebním úřadě vám poradí, jaké doklady musíte předložit, abyste mohli začít stavět.

číst dál